fbpx

But first - food

Upside Down apelsinų ir rikotos pyragas

Upside Down apelsinų ir rikotos pyragas

Pirmą kartą šį pyragą iškepiau lapkričio pradžioje – kai Kalėdine nuotaika dar visai nekvepėjo ir toli gražu nemąsčiau apie kalėdinius receptus.

Bet rezultatas išėjo tikrai geras, pyragų inspektorius Vainius viską approv’ino, tai štai ir receptas.

Pirmiausia, kas tas Upside Down? Aš irgi tokį reikalą išgirdau ne taip ir senai, prieš keletą mėnesių. Iš esmės, tai toks pyrago kepimo būdas, kai būsimas pyrago viršus yra formuojamas kepimo indo apačioje – dedami vaisiai bei rudasis cukrus, taip yra suformuojamas ir karamelės sluoksnis, o pyragui iškepus nebereikia sukti galvos, kaip atrodys viršus.

Man tai buvo absoliutus atradimas, nes norint iškepti akiai patrauklesnį pyragą su šiek tiek dekoro, aš tingiu žaisti, o čia vienas du ir done, be didesnių pastangų.

Pora dalykėlių:

 1. Nors pyragas apelsinų, išgauti gražų ir tolygų viršų aš naudojau mandarinus, nes jie mažesni ir taip užsipildo didesnis plotas.
 2. Tiek apelsinus, tiek mandarinus pirmiausiai reikėtų supjaustyti riekelėmis, o tik tada nulupti žievelę – tai išlaikysite gražesnę formą.
 3. Pyragas gaunasi toks “šlapias”, tad jei praėjus kepimo laikui ir patikrinus mediniu pagaliuku Jums atrodo, kad dar tikrai neiškepęs, tai žinokit viskas okei. Vėsdamas jis šiek tiek sukietės ir bus tobulos tekstūros.
 4. Ką daryti, jei neturite apvalios kepimo formos? Naudokite tokią, kokią turite! Skoniui forma nėra svarbi 🙂
 5. Kaip ir viskas, tad let’s do this.

Reikės:

 • 250g rikotos (aš naudojau 13% riebumo)
 • 150g kvietinių miltų (sveikesnei versijai naudokite pilno grūdo);
 • 4 kiaušinių;
 • 60ml alyvuogių aliejaus;
 • 10-12 v.š. rudojo nerafinuoto cukraus;
 • smulkiai tarkuotos apelsino žievelės (maždaug nuo 2 didesnių apelsinų);
 • 150ml šviežiai spaustų apelsinų sulčių;
 • 2 apelsinų (geriausia mažesni – arba naudokite mandarinus);
 • žiupsnelio druskos;
 • 2 a.š. kepimo miltelių;
 • šviežios mėtos, cukraus pudros, migdolų drožlių papuošimui.
 1. Kepimo indą ištriname alyvuogių aliejumi (jei naudojate silikoninį tada nebūtina, bet tikrai nepakenks). Beriame 4-5 v.š. rudojo cukraus ir kuo tolygiau paskleidžiame ant kepimo indo dugno.
 2. 2 apelsinus supjaustome riekelėmis, nulupame odelę ir dėliojame ant rudojo cukraus. Stengiamės dėti kuo glausčiau, kad liktų kuo mažesni tarpai.
 3. Viename dubenyje sumaišome sausus ingridientus: persijotus miltus, likusį rudąjį cukrų, druską bei kepimo miltelius.
 4. Kitame dubenyje sumaišome drėgnus ingridientus: rikotos sūrį, kiaušinius, alyvuogių aliejų, apelsino žievelę be apelsinų sultis.
 5. Drėgnus ingridientus sumaišome su sausais ingridientais, ka neliktų jokių burbuliukų ir masė būtų tolygi, bet nepermaišome.
 6. Visą masę pilame į kepimo indą, ant cukraus ir apelsinų.
 7. Šauname į orkaitę, įkaitintą iki 175 laipsnių, kepame 40 – 50 minučių, priklausomai nuo kepimo indo aukščio (kuo pyragas aukštesnis – tuo ilgiau keps).
 8. Iškepusį pyragą traukiame iš orkaitės, leidžiame šiek tiek atvėsti, apie 10 minučių.
 9. Ant kepimo formos dedame lėkštę, atsargiai prilaikydami apverčiame, kad pyragas atsidurtų ant lėkštės.
 10. Puošiame šviežiomis mėtomis, migdolų drožlėmis bei cukraus pudra. Jei labai norisi grožio – nebijokite dekoruoti ir nevalgomais dalykais – aš naudojau apelsino žieveles bei į Kalėdinę temą – eglės šakeles.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *