fbpx

But first - food

Pusryčių dubenėlis

Pusryčių dubenėlis

Tikriausiai nieko nenustebinsiu, bet pusryčiauti yra be galo svarbu. Ir ne tik dėl to, kad taip organizmas gauna kuro dienos pradžiai.

Papusryčiavus, organizmas pabunda, vėl pagreitėja medžiagų apykaita, kuri naktį buvo sulėtėjusi. Taip pat pusryčiai apsaugo nuo galimo persivalgymo pietų metu, nes žinot kaip būna: per skubėjimą nepavalgai, o per pietus skrandis “atsiriša”, tai ir kemši viską iš eilės.

Ne,  nebūsiu ta, kuri sakys “o vat aš pusryčių niekada nepraleidžiu, visada valgau tik subalansuotus ir pan.” Tikrai aš juos ne visada valgau. Bet dažniausiai ne dėl to, kad nespėju, o dėl to, kad tiesiog rytais neturiu apetito.

Bet pradėjau laikytis tokios mažos taisyklės, kad kiekvieną rytą pusryčiai vis kitokie, įvairūs, su skirtingais ingredientais, gražiai atrodantys, o svarbiausia – skanūs. Tai jau senokai buvo ta diena, kada praleidau pirmąjį dienos valgį.

Jei ryte randate laiko susitepti sumuštinį, rasite laiko pasigaminti ir šį pusryčių dubenį.

Reikės:

  • 40-50 g  bolivinės balandos;
  • poros pievagrybių;
  • 3-4 vyšninių pomidorų;
  • pusės avokado;
  • 1 kiaušinio;
  • šiek tiek ožkos sūrio;
  • šlakelio alyvuogių aliejaus;
  • kanapių sėklų;
  • kelių baziliko lapelių.

1. Išverdame bolivinę balandą. Galite virti kaip nurodyta instrukcijoje ARBA įkaitinti puodą su šlakeliu alyvuogių aliejaus, berti bolivinę balandą ir paskrudinti 3-4 minutes, vis pamaišant. Tuomet užpilti vandeniu ir virti 15-20 minučių. Taip pagaminta balanda bus traškesnė.

2. Įkaitinam keptuvę su šlakeliu alyvuogių aliejaus ir apskrudinam riekelėmis pjaustytus pievagrybius bei per pusę perpjautus vyšninius pomidorus.

3. Didesniame puode užviriname vandenį. Su šaukštu ar kitu įrankiu gerai “įsukame” vandenį, įmušame kiaušinį ir dar šiek tiek pasukame, kol kiaušinio baltymas pradeda “klijuotis”. Verdame apie 1,5 minutės.

4. Į dubenį dedame bolivinę balandą, pomidoriukus bei pievagrybius, supjaustytą avokadą, kiaušinį, barstome ožkos sūrį, kanapių sėklas bei baziliko lapelius. Nepamaišys, jei apšlakstysite ir citrinų sultimis.

P.S. Bolivinę balandą pasiruoškite iš vakaro, tuomet ryte liks tik pašildyti.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *