fbpx

But first - food

Vieno puodo vištienos kulšelių troškinys

Vieno puodo vištienos kulšelių troškinys

Dabar pakelkit rankas tie, kurie neįsivaizduoja žiemos, o ypač sausio mėnesio be visokiausių troškinių. Aš jau žinokit keliu visas galūnes. Nors kartais ir užsimanau lengvų salotų ar pastos vakarienei, bet bent jau pora kartų per savaitę vistiek gaminu kokį nors troškinį.

Manau, kad vakarienių meniu būtų kur kas daugiau vegetariškų troškinių, bet kadangi mano princas absoliutus mėsaėdis, tai derinuosi prie jo, ir įdarbinu vištieną arba jautieną (kartais ir žvėrieną, bet su ja man per daug “cackinimosi”).

O geriausi yra tokie, kuries tikrąją to žodžio prasme užtenka vieno puodo (ar keptuvės), nereikia per daug terliotis, o po valandos garuoja nuostabus žiemiškas troškinys.

Tai šį kart eteryje – vištienos kulšelių troškinys su pupelėmis ir pomidorais.

O čia dar noriu pridėti tokį pamąstymą. Vainius man dažnai zyzia: “Na atsibodo ta vištiena, kulšelės sparneliai ir visa kita, na gal kažką kito”. Bet žinot ką? Tai yra paprastas maistas. Bet nereiškia kad jis yra prastas ar nevertas dėmesio. Vos su keliais paprastais, beveik visų virtuvėse randamais produktais, galima pagaminti puikų, skanų ir šildantį maistą. Ir skoniu toli gražu nenusileidžiantį visokiems ramen’ams, wok’ams ir panašiai (neneigsiu, labai mėgstu ir gaminu, bet jiems tikrai reikia daugiau neįprastų ingredientų). Tai vat tokie pamąstymai.

Tai ta gražia gaida, galime pereiti prie recepto:

Reikės:

 • 6-8 vnt. vištienos kulšelių;
 • 5-6 pievagrybių;
 • kelių bulvių (kuo mažesnės, tuo geriau);
 • skardinės baltų sviestinių pupelių;
 • skardinės konservuotų pomidorų;
 • 500ml vištienos sultinio;
 • prieskonių: česnako bei svogūno granulio, provanso žolelių, saldžiosios paprikos, druskos bei pipirų (arba tiesiog tokių, kokių turite spintelėje 🙂 )
 • aliejaus kepimui;
 • petražolių, ožkos sūrio (nebūtina).

Gaminimo eiga:

 1. Vištienos kulšeles sumaišome su prieskoniais, druska bei pipirais ir leidžiame šiek tiek pasimarinuoti. Kuo ilgiau tuo geriau, bet jei neturite laiko ir norite čia ir dabar, no wories – dėkite iš karto.
 2. Keptuvėje įkaitiname aliejų, kulšeles apkepiname iš visų pusių (idealiausia per 2 kartus, nes jei puodas bus labai pilnas, kulšelės pradės troškintis, o ne skrusti).
 3. Apskrudusias kulšeles imame iš puodo, atidedame į šalį. Į tą patį puodą dedame pievagrybius, apkepiname. Toliau keliauja bulvės, jas taip pat apkepiname pora minučių.
 4. Atgal į puodą keliauja vištiena, pilame vištienos sultinį, konservuotus pomidorus, atsargiai išmaišome ir leidžiame troškintis bent jau 45-50 minučių ant vidutinės kaitros.
 5. Praėjus kuriam laikui paragaujame, jei trūksta druskos ar kitų prieskonių, dedame papildomai.
 6. Į troškinimosi pabaigą dedame pupeles, išmaišome, kad gražiai pasidengtų padažu ir leidžiame sušilti.
 7. Patiekiame su šviežia petražole, taip pat labai tinka ožkos sūris.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *