fbpx

But first - food

Valgoma Kalėdinė dovana – Apelsinų Marmeladas

Valgoma Kalėdinė dovana – Apelsinų Marmeladas

Praėjusiais metais aš artimiesiems bei draugams dovanojau valgomas dovanas, ir manau tai buvo geriausias sprendimas ever. Nereikėjo lakstyti po prekybcentrius, sukti galvos, kokį nereikalingą daikčiuką čia nupirkus, sutaupiau pinigų, o visi liko nustebę ir patenkinti, kokio skanumo dovanos buvo!

Jei ir jūs norit pasielgti taip pat, nepatingėkit ir gaminkit! Pirktinės dovanos niekada neprilygs rankų darbo, kur sudėta daug meilės ir šilumos.

O apelsinų marmeladas – puiki dovana smalyžiams. Geriausia dalis – jis super lengvai pagaminamas, sveikas ir vos iš dviejų ingridientų.

SVARBUS DALYKAS. Recepto eigoje rasite eilutę apie žievelės baltąją dalį ir jos pašalinimą. Nepraleiskite to pro akis, nes kitaip turėsite karčią oranžinę košę, o ne apelsinų marmeladą.

Iš nurodyto kiekio išeis 2 vidutinio dydžio (apie 200ml) marmelado, tad esant reikalui kiekį mažinkite arba didinkite savo nuožiūra.

Reikės:

  • 6 apelsinų;
  • 5-6 v.š. su kaupu medaus.

Gaminimo eiga:

  1. Apelsinus LABAI gerai nuplauname.
  2. Nuo 3 apelsinų kuo ploniau nulupame odeles – jas dėsime į marmeladą. Naudokit peilį arba skustuką, kaip patogiau. SVARBIAUSIA, jog ant žievelės neliktų baltos apelsino dalies, nes ten visas kartumas. Jei lupant vistiek lieka baltosios dalies, ją švelniai pašalinkite braukdami šaukštelio galu.
  3. Žieveles supjaustikite norimo dyžio gabalėliais, bet man labiausiai patinka plonimis, 2-3 cm ilgio juostelėmis.
  4. Visus apelsinus nulupame, šiek tiek pasmulkiname, taip išimsime sėklytes bei pašalinsime tas baltas dalis.
  5. Smulkintą apelsiną dedame į maisto smulkintuvą ir triname, kol gausime tokias tirštas sultis su daug minkštimo.
  6. Sutrintus apelsinus, žieveles bei medų dedame į puodą, jungiame didelę kaitrą ir maišydami užverdame.
  7. Kaitrą sumažiname iki mažos ir leidžiame burbuliuoti nuo 40 minučių iki valandos, vis pamaišydami, kad nepriliptų prie dugno. Eigoje reikėtų paragauti, ar netrūksta saldumo. Jei trūksa – dėkite dar šaukštą ar du medaus.
  8. Marmeladui leidžiame pilnai atvėsti, dedame į stiklinį indelį (geriausia šiek tiek pasterizuotą, tai padaryti labai paprasta – indelį kelioms minutėms įdėkite į karštą orkaitę) ir laikome šaldytuve.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *