fbpx

But first - food

Valgoma dovana Nr. 4 – Naminė nutela

Valgoma dovana Nr. 4 – Naminė nutela

Valgoma dovana nr. 4 – Naminė nutela. Aš nesu didelė smalyžė ir visuomet rinksiuosi sūriau nei saldžiau. Bet kai gaminau šią nutelą, net man buvo sunku atsilaikyti ir nesuvalgyti kelių šaukštų. Tai suvalgiau 🙂

Dėl cukraus ir klevų sirupo:

Jeigu norit labai sveiko varianto, naudokit tik klevų sirupą. Tada prireiks 7 – 8 v.š. Jei nėra labai svarbu, ar nutela sveika ar ne, klevų sirupas nėra būtinas, užteks tik cukraus. Tada prireiks 7-8 v.š. cukraus. Na, arba galima maišyti, kaip dariau aš. Saldumą drąsiai galite reguliuotis gamindami 🙂 Pagal nurodytą kiekį gausis vidutiniškai saldi nutela.

Reikės:

 • 600g lazdyno riešutų;
 • 400 ml (1 skardinės) riebesnio kokosų pieno;
 • 7 v.š. kakavos miltelių (netinka ta kur 10-20% kakavos miltelių, žiūrėkit kad būtų bent jau 80%);
 • 1 a.š. vanilės ekstrakto;
 • 5 v.š. klevų sirupo;
 • 3-4 v.š. rudo cukraus;
 • žiupsnelio druskos.
 1. Lazdyno riešutus beriame į kepimo skardą, šauname į įkaitintą (150-160 laipsnių) orkaitę ir kepiname apie 12-15 minučių.
 2. Kai riešutai šiek tiek pravės, nulupame odeles. Darbas ne pats maloniausias, bet kitaip nutela nesigaus tokia kreminė. Aš ėmiau po nedidelę saujelę ir patryniau tarp rankų, stengdamasi kad riešutai trintųsi vienas į kitą. Taip nukrito 95% riešutų odelių.
 3. Lazdyno riešutus dedame į maisto smulkintuvą ir leidžiame jam dirbti savo darbą.  Kol gausis riešutų sviesto konsistencija užtruks apie 5-7 minutes. Pora kartų pamaišykite, kad viskas gerai susitrintų.
 4. Į maisto smulkintuvą dedame likusius ingridietus ir vis pamaišydami, viską gerai sutriname.

Kur dėti/kaip pakuoti nutelą?

Tikriausiai geriausias variantas – stikliniai indeliai. Kad nutela stovėtų ilgiau, aš indelius sterilizavau: gerai išploviau, išluoščiau ir dėjau į įkaitintą orkaitę kelioms minutėms. Tada sudėjau nutelą, sandariai uždariau ir iki dovanojimo laikysiu šaldytuve.4 thoughts on “Valgoma dovana Nr. 4 – Naminė nutela”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *