But first - food

Šokoladiniai keksai be cukraus ir miltų

Šokoladiniai keksai be cukraus ir miltų

O šių keksų priešistorė tokia: prieš kelias savaites, šeštadienį pagalvojau, kad reikia palepinti savo brangiausiąjį ir iškepti šokoladinį braunį (tą nuodėmingą – su miltais, cukrumi ir sviestu, nes kitokių nelabai valgo).

Žinau kad miltų pilna, šokolado plytelę irgi pirkau prieš porą dienų. Atsidariau tą saldumynų stalčių dėl visa ko, žiūriu vis dar nedingusi ta šokolado pakuotė, all good.

Sekmadienis – kepam braunį. Išimu iš stalčiaus šokolado pakuotę, o ten – tuščia 🙂 Pasirodo, vyrui 30 metų nėra rodiklis, kad laikas išaugti iš tokių dalykų, kaip suvalgius saldainį, tuščią dėžutę padėti atgal lyg niekur nieko 🙂

Tai teko suktis iš padėties. O išsisukau taip, kad vietoje nuodėmingo braunio iškepiau žiauriai skanius ir sveikus keksus be miltų. Ir be cukraus 🙂

O kai mano brangiausias ragavo, iki tol, kol nerado avinžirnio (nes nesusiblendino 🙂 ) net nenumanė, kad čia kažkas yra kitaip .

Dar vienas geras dalykas apie šiuos keksus – be to, kad jie yra sveiki, jie yra LABAI lengvai pagaminami. Labai labai. Reikės tik blenderio. O iš nurodyto kiekio, išeis apie 10-12 keksų.

Reikės:

 • skardinės konservuotų avinžirnių;
 • geros saujos datulių;
 • 2 kiaušinių;
 • pusės skardinės kokosų kremo (arba riebesnio kokosų pieno);
 • 4-5 v.š. kakavos miltelių;
 • 3 v.š. klevų sirupo arba medaus (jei mėgstat saldžiau, dėkit 4-5 v.š.)
 • 1 a.š. kepimo miltelių;
 • žiupsnelio druskos.

Gaminimo eiga:

 1. Visus išvardintus ingridientus dedame į maisto smulkintuvą ir sutriname iki vientisos masės. IR VISKAS!
 2. Į keksų kepimo formą dedame keksų popieriukus, pilame gautą masę, šauname į orkaitę, įkaitintą iki 175-180 laipsnių ir kepame apie 25-30 minučių. Patikrinus mediniu pagaliuku, jis turėtų būti beveik sausas.
 3. Išėmus keksus iš orkaitės leidžiame jiems pilnai atvėsti.

Savuosius aš barsčiau kokosų drožlėmis ir papuošiau šviežiomis braškėmis. Bet iš esmės, tinka viskas, ką turite ar ko norite.

Labai skanu valgyti ir vienus, be nieko. Sandariame inde keksai išsilaikys minkšti 4-5 dienas, bet garantuoju, kad tiek neprireiks, nes dings per vakarą 🙂
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *