fbpx

But first - food

Per naktį brinkinta avižinė košė su riešutų sviestu

Per naktį brinkinta avižinė košė su riešutų sviestu

Ok, angliškai Overnight peanut butter oats skamba kur kas geriau. Bet yra kaip yra.

Tokios košės yra absoliutus gelbėtojas, kai žinau, jog ryte turėsiu lygiai nulį laiko gaminti pusryčius, bet vis vien nenoriu, kad mano pusryčiais taptų kokia bandelė iš kiosko (o taip kartais būna).

Jų variacijų yra begalės, bet man prie širdies klasika – žemės riešutų sviestas ir (jei turiu papildomą minutę) karamelizuotas bananas. Na, o jei jaučiuosi labai fancy įmetu uogų, papildomai dedu riešutų sviesto ir pilu šlakelį migdolų pieno (arba tiksliau tokio, kokio turiu šaldytuve).

Reikės:

  • stiklinės avižų;
  • 1,5 stiklinės augalinio pieno (šį kart naudojau migdolų);
  • nedidelio banano;
  • klevų sirupo;
  • mėgstamų/turimų uogų/riešutų;
  • žiupsnelio druskos.

Gaminimo eiga:

  1. Į indelį beriame avižas, pilame pieną, dedame riešutų sviestą, šlakelį klevų sirupo ir žiupsnelį druskos. Viską gerai išmaišome ir dedame į šaldytuvą nakčiai.
  2. Į šiek tiek įkaitintą keptuvę dedame išilgai perpjautą bananą, jį apšlakstome klevų sirupe ir karamelizuojame jį kelias minutes, ant viršaus vis užildami klevų sirupo (to pačio, kuris jau yra keptuvėje).
  3. Košę valgome su karamelizuotu bananu, mėgstamomis uogomis, galima pagardinti dar šlakeliu mėgstamo augalinio (ar nebūtinai) pieno.

P.S. Taip nuotraukoje pozuoja labai gražiai ir estetiškai išdėliotos uogytės ir pilamas pienukas. Mano realybėje taip dažniausiai nebūna, nes šitą košę valgau iš stiklainiuko darbe. Ir viskas yra labai gerai, nes nuotraukos tam ir skirtos, kad atrodytų gerai ir sukeltų apetitą. Amen.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *