fbpx

But first - food

Jo didenybė CEZARIS. Arba kaip pagaminti tobulas Cezario salotas

Jo didenybė CEZARIS. Arba kaip pagaminti tobulas Cezario salotas

Jei reikėtų įvardinti salotas, kurios karaliauja mano virtuvėje, be jokių didelių svarstymų ar abejonių pasakyčiau, jog tai – Cezario salotos.

Galėčiau apie jas kalbėti ir kalbėti ( o dar geriau – valgyti, vos ne kiekvieną dieną), juk čia susipina paprastumas ir elegancija, jos pagaminamos ypatingai greitai ir nereikalauja krūvos produktų – vos keli kokybiški ingredientai ir ant stalo puikuosi nuostabios salotos, niekuo nenusileidžiančios restorano maistui.

Tai kur ta paslaptis? Kodėl Cezario salotas visas pasaulis valgo jau beveik 100 metų? Atsakymas – padažas, padažas ir dar kartą padažas.

Nors tradicinis Cezario salotų padažas susideda iš žalio kiaušinio trynio, garstyčių, ančiuvių bei dar kelių ingredientų, per tiek metų atsirado daugybė interpretacijų – kiaušinio trynys keičiamas majonezu (ne visi jaučiasi gerai valgydami žalią kiaušinį, ne išimtis ir aš), net atsirado vegan padažo versija – su humusu, anakardžiais ir kaparėliais. Kurį gaminti – Jūsų pasirinkimas.

CEZARIO SALOTŲ ABC.

  1. Romaninė salota. Ne Iceberg, ne gražgarstė, ne salotų mix’as. Cezario salotoms naudojamos romaninės salotos, amen. Jas geriausia suplėšyti rankomis, ir jokiu būdu nedėti šlapių ar drėgnų,svarbu nusausinti (tam labai pasitarnauja salotų džiovyklė).

2. Krutonai. Cezario salotos nebūtų Cezario salotos be traškumą bei tekstūrą suteikiančių krutonų aka skrebučių. Juos “pasigaminti” labai paprasta – baltą duoną (aš mėgstu naudoti tamsią čiabatą) supjaustykite ar suplėšykite kąsnio dydžio gabalėliais, apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir pašaukite į orkaitę kelioms minutėms, kol bus traškūs.

3. Parmezanas. Nežinau ką daugiau čia pridurti – salotoms reikalingas geras parmezano sūris. Tarkuotas ar skustas, Jūsų pasirinkimas.

4. Baltymai. Puikiai tiks vištiena, o jei norit kažko fancy šmancy, naudokit krevetes ar lašišą, bus puiku! Kai gaminu su vištiena, mėgstu įdėti ir skrudintos šoninės, duoda tokį papildomą skonį.

5. Padažas. Svarbiausias reikalas. Gerai, čia aš šiek tiek nukrypstu nuo tradicijų ir gaminu jį taip, kaip man patinka. Tikiu, kad patiks ir Jums. Kiaušinio trynį keičiu graikišku jogurtu. Jei tiksliau, tai reikės:

  • graikiško jogurto;
  • šlakelio alyvuogių aliejaus;
  • saujos šviežiai tarkuoto parmezano;
  • ančiuvių;
  • citrinos sulčių bei žievelės;
  • česnako;
  • druskos, pipirų.

Kiekius reguliuokitės pagal save. Aš, pavyzdžiui, česnako dedu tik vos vos, man jis užgožia kitus skonius. O vat ančiuvių ir parmezano niekada negailiu.

Jei jaučiu, kad salotų noriu šiek tiek sotesnių, mėgstu dėti ir virtą kiaušinį – čia jis labai tinka.

O konstravimas labai paprastas – plėšytas romanines salotas dedame į lėkštę, permaišome su padažu. Dedame vištieną, šoninę, barstome krutonais, parmezanu, jei naudojame – per pusę perpjautą kiaušinį ir voila!Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *